Actualizarea v21.0 | WoM2 Forum

Actualizarea v21.0

Status
Not open for further replies.

Inessa

Moderator
Staff member

Arboreal Menace - Temniță Nouă
  • O nouă temniță de făcut în echipă a apărut în Pădurea Înșelătoare.
  • Poate fi accesată din Portalul Fermecat localizat in nordul hărții.
  • Intrarea necesită Piatra Driadelor.
    • Se obține la Yeon-Michin din Peninsula Cap Dragon.
    • Doar liderul grupei este necesar să o aibă.
  • Este necesar nivelul 105 pentru a putea accesa temnița.
  • Este alcătuită din 2 stagii:
    1. Vor apărea câteva Metine ale Pădurii, aveți 10 minute să distrugeți cât mai multe.
    2. Învingeți-l pe Jotun Thrym în 30 de minute.
  • Înăuntrul temniței nu este permis ca membrii să se învie pe ei înșiși, pot doar să se învie unul pe celălalt cu ajutorul magiei secundare Înviere.
    • Dacă un jucător este deconectat în timp ce este mort, va fi dat afară din temniță.
    • Dacă toți jucătorii mor, aceștia vor fi dați afară din temniță cu toții.
  • Animalele de companie nu sunt permise.
  • Animăluțele secundare (cele chemate prin sigiliu) sunt permise.
  • Timpul de așteptare dintre temnițe este de 5 ore.
  • Dacă sunt deconectați, jucătorii au 3 minute la dispoziție să intre înapoi în temniță sau vor rămâne afară.
  • În dreapta sus a ecranului este afișat un ceas.
  • Toate metinele și toți monștrii din temniță sunt balansați pentru a încuraja munca în echipă.
  • Jotun Thrym prezintă:
    • Spawnuri de Vindecători care vor tămădui membrii echipei lor.
      • Leacul acestora elimină orice efect negativ primit și refac viața.
      • Cu cât mai mulți Vindecători, cu atât de multă viață va fi refăcută.
    • Un total de 7 magii.
      • 4 dintre ele sunt legate de rase, însemnând că vor fi mai puternice împotriva unor clase.
  • La finalul temniței, Jotun Thrym poate fi folosit pentru a îmbunătăți și fermeca Inelele Alraune.
    • Poate mereu să îmbunătățească gradul unui inel.
    • Pentru a îmbunătăți nivelul inelelor, Jotun trebuie învins înainte de un anumit timp.

Inele
  • Am implementat un nou slot în fereastra echipamentului destinat inelelor:
    • Inel Putere de Decizie.
    • Amuletă Fermecată.
    • Acadea.
    • Inel Alraune.
    • ...
  • Două inele nu pot fi echipate în același timp (ex: Inel Putere de Decizie și Inel Alraune).
  • Pentru mai multe informații referitoare la inele, consultați tabelul din următoare postare: WoM2 Development Plans.

Curele
  • Am implementat 6 curele noi:
    • Cureaua Învingătorului - poate fi craftată la Yin-Shin în Meadows.
    • Supreme:
      • Curelele supreme sunt evoluția curelelor obișnuite.
      • Pot fi create la Yin-Shin, trăgânddu-le pe cele normale pe el.
      • Sunt 5 curele supreme:
        • Cureaua Regelui Supremă
        • Cureaua Umbrelor Supremă
        • Cureaua Runică Supremă
        • Cureaua Marelui Urs Supremă
        • Cureaua Învingătorului Supremă

Pescuit
  • Am introdus 4 pești noi:
    • Grouper - Dacă este folosit, poate conferi niște bonusuri.
    • Pește Leu - Material prim pentru finisajele Alraune.
    • Pisică Deungsan de Mare - Material prim pentru finisajele Peaks.
    • Crap Deungsan de Aur - Poate fi vândut la magazin la un preț decent.
  • Am redus timpul ca un pește să fie prins.
  • Am introdus Sistemul Prădătorilor Naturali:
    • Acesta are loc doar în Meadows of Tranquility (vezi mai jos).
    • Capturarea unei anumite cantități dintr-un tip de pește (ex: Grouper) va debloca un buff temporar.
    • Pe parcursul acestui buff temporar veți avea șansa de a captura pești rari (ex: Pește Leu, Pisică Deungsan de Mare).
    • În mod normal, este necesar un anumit nivel al Undiței. Pentru anumiți predatori, acesta trebuie să fie cel puțin 2.
    • Orice tip de deconectare (teleportare, schimbarea canalului, deconectare forțată) va reseta buff-ul și va trebui să o luați de la capăt.
    • Sunt 2 predatori până acum:
      • Grouper - Predator pentru Pește Leu și Pisică Deungsan de Mare.
      • Carp - Predator pentru Crap Deungsan de Aur.

Meadows of Tranquility
  • Am implementat o nouă hartă care conține 2 noi sate.
  • Noi monștri, șefi și un nou tip de Piatră Metin.
    • La prima vedere, pare o zonă liniștită, dar monștrii s-au modificat genetic cu mediul înconjurător și pot fi întâlnite creaturi dubioase.
  • Este singurul loc unde puteți captura Prădători Naturali.
  • Pescarul local, Yong-Bok, poate extrage lichide din Peștii Leu și Pisicile Deungsan de Mare.
  • Alchimistul local, Zhang-Ling, poate produce bijuterii pentru accesoriile Alraune și Peaks și alte materiale de upgrade.

General
  • Clientul nu va mai da crash când fereastra de costume este deschisă în timpul unei teleportări.
  • Itemele vor apărea cu prețul corect când sunt trase în inventar pentru a fi cumpărate.
  • Am remediat nepotrivirea dintre petul principal și cel secundar care ducea la incapabilitatea de a chema/trimite/urca/descăleca petul principal dacă cel secundar este activat.
  • A fost remediata o problema ce afișa în mod greșit progresul magiilor M după teleportare.
  • Am restricționat peturile secundare din Modul Spectator, acestea nu vor mai fi vizibile.
  • Am scos scroll-urile care duceau în orașele vechi.
  • Am scos majoritatea globurilor de transformare de la monștrii care dau de la distanță.
  • Am reorganizat tipul globurilor de transformare în funcție de zona lor de spawn.
  • Modificări în Vârfurile Deungsan:
    • Am mărit viața Metinului Rușinii si Metinului Vinei.
      • Am mărit șansa de drop a Cristalului Viu de Energie din versiunile lor chaos.
    • Am mărit viața și rezistențele Dragonului Verde și ale versiunii sale din harta comorii.
      • Acum dropează 4 schimbă bonus în loc de 2.
    • Am mărit șansa de drop a Cristalului Ultim de Energie din Cufărul Dragonului Verde.
    • Am scăzut șansa de drop a Minereului Enigmatic din Cutia Uitată.
  • Modificări în Pădurea Înșelătoare:
    • Am mărit șansa de drop pentru Mierea Nebuniei din Metinul Amurgului și Metinul Nebuniei.
    • Am scăzut șansa de drop a Pietrelor+5 din Cufărul Reginei Ciupercilor (și de la Vrăjitoarea Gheții).
  • Am adăugat un display în fereastra magazinului privat care arată potențialul profit din vânzări.
  • Am mărit damage-ul general al monștrilor.
  • Misiunile de Vânătoare au fost continuate până la nivelul 110. Cei care le-au terminat pe cele până la nivelul 90, pot continua.
  • Am creat: Cheie Temnița lui Razador+, Cheie Temnița lui Nemere+, Cheie Temnița lui Meley+.
    • Acest tip de chei nu se consumă după utilizare.
    • Au durată bazată pe timp real.

Cu drag,
Echipa WoM.

Status
Not open for further replies.