What's new

Eroare in privinta obtinerii Calului Militar

Am lvl 45 si nu pot termina ultima misiune pentru calul militar din cauza ca am lvl prea mic Trebuie sa merg in Tara de foc sa bat 20 de tigri. S-ar putea face in asa masura incat Grajdarul sa te teleporteze automat in Tara de foc ptr a face misiunea.
 

Marcel

New member
Având în vedere că atât accesul în mapă cât și upgrade-ul calului de la 20 la 21 sunt condiționate de lvl minim 50, nu mi se pare "eroare" si nu e necesara schimbarea misiunii sau ceva de genul. Poti spune acelasi lucru si despre accesul pe munte pentru misiunea de lvl 19 a calului deoarece necesita lvl 40 doar că asta nu te-a afectat.
 
Având în vedere că atât accesul în mapă și upgrade-ul calului de la 20 la 21 sunt cuprinse de lvl minim 50, nu mi se pare "eroare" și nu e necesară schimbarea misiunii sau ceva de genul. Poti spune acelasi lucru si despre accesul pe munte pentru misiunea de lvl 19 a calului deoarece necesita lvl 40 doar ca asta nu te-a afectat.
eu ma refeream in ideea in care sa nu ai acces deloc la misiunile pentru calul militar pana l nivel 50. Mi se par doar o amaagire faptul ca ai lvl 45 te puci de militar si hop-top nu este militarul ca nu poti indeplini ultima misiune. As mai bine sti din capul locului ca nu ai acces la el .Ori Schimba misiune ori pune restrictie clara de la inceput. Asa ar fi cel mai bine si corect.
 

Marcel

New member
ai lvl 45 te puci de militar si hop-top nu este militarul ca nu poti indeplini ultima misiune. As mai bine sti din capul locului ca nu ai acces la el .
Iar, cum ziceam.. nu mi se pare o asa abominatie sa nu poti face militarul pana la lvl 50 iar sa spui ca ar trebui restrictie la misiuni, daca te referi sa faci lvl pana la 19 sub lvl 50 iar mi se pare gresit pentru că (și am să presupun ca ești cunoscător al jocului) fiecare nivel intre 11-21 ofera beneficii reprezentate prin puncte status care surprinzator sau nu, uneori se simt.
Tu ai initiat postarea zicand ca nu poti face lvl 20 la cal deoarece nu ai acces la mapa de 50 si acum vorbesti despre facutul celorlalte misiuni pana acolo. sincer m-am pierdut.. nu inteleg ce vrei sa spui
Concluzia mi-o pastrez. Mi se pare normal ca misiunile sa fie conditionate de nivel deoarece induce playerului nevoia de a creste/evolua pe toate planurile (precum lvl cal - lvl normal)
 

Roxie

Moderator
Game Master
Hello,

E normal sa poti imbunatati skill-ul calului in functie de nivelul tau. Avand in vedere ca la nivelul 50 poti face militarul, iar accesul in Tara de Foc este la nivelul 50, nu este nici o problema.

Zi faina,
Roxie
 
Top