Powrót po dość długim okresie. | WoM2 Forum

Powrót po dość długim okresie.

SilnyBody

New Member
Witam, chciałbym zadać kilka pytanek bo długo nie grałem, a wiadomo z czasem zmienia się troszku bądź człowiek pozapominał co nie co :)
Przeczytałem kilka tematów, na forum, i jakąś mniejszość się dowiedziałem, aby grać w zielonych (Jinno).

- Czy warto nadal łowić rybki i sprzedawać małże?
- Przetopy / kopanie rudy ... Coś warte opłaca się w ogóle?
- Czy dropek Body 35 lvl opłacalna postać? Nie wiem na M2 / Medale konne ?
- IS czy znajduje się tam coś wartego uwagi w co można by było zainwestować?
a) Jak wygląda w IS zakup nwm peta? Daje jakieś bonusy można od razu używać?
b) Wierzchowiec są jakieś, z których można od razu atakować?
- Jak wygląda sprawa robienia konia / boja?

Na razie tyle pytań naszło mi na łepetynę jeśli coś jeszcze o czymś sobie przypomnę to dopytam.

hardbass

New Member
1. Uznałbym to za średni zarobek.
2. Rudy i przetopy fajna sprawa, lepszy niż numer jeden.
3. Jak najbardziej, sam potrafię w dzień farmy wyciągnąć 700kk, może i więcej.
4. Jedyne co, to z przedmiotów użytkowych VIP, morelki na rangę. Z przedmiotów kosmetycznych to kostium, fryzurka, skin dla mounta.
5. Pety masz w isie, aczkolwiek nie wydaje mi się, aby to był opłacalny deal. Dają 5 moby, 10 kryt i 20 expa bodajże.
6. Mountów nie ma w isie, na 40 lvlu kupujesz peta którego expisz, wbijasz mu poziom atrybutów i ewoluujesz w mounta. Daje 315 ataku wymaksowany.
7. Na 10 lvlu normalny koń, po prostu robisz questa. Na 25 lvlu dostajesz questa na przyniesienie 10 medali, potem robisz questa i za 3h masz bojowca.

Mam nadzieję, że pomogłem :D

SilnyBody

New Member
Skoro przetopy to fajna sprawa to czuje że szykuje z 5/6 kont - bo zauważyłem po sklepach troszkę cen - ale na razie może i małże połowie.

- Gdzie odebrać skille bo to dla mnie czarna magia xD?
- Warto dropkowi inwestować w eq 20 zwierzęta i x2 drop ? Chodzi o dropienie medali konnych +/- przy okazji dropu szkat + medali w trudnym lochu podczas eventow.
- warto trzymać każde KU?
- Jak wygląda sprawa ulepszania ekwipunku ? Lepiej kupować gotowce czy ulepszać samemu ?

PS. i tak bardzo pomagasz Dziękuje. :)

Steven

SGM & Game Designer
Staff member
Cześć,
  • Maksymalnie zalogujesz 5 postaci, na tyle pozwala client gry.
  • Skille dostaniesz z "Book of Combat Arts", jest to nagroda za pierwszą misję polegająca na zabiciu dzikich psów.
  • Inwestować raczej nie warto w bonus na zwierzaki, jest to mocno opcjonalne. Natomiast musisz mieć +20% na drop przedmiotów w kolcach i bransoletce.
  • Trzymaj każdą książkę, raz na miesiąs odbywa się wydarzenie "Book Day" i możesz trzy losowe książki wymienić na jeden tom.
  • Przedmioty do 43 poziomu można ulepszać bez ulepszaczy, potem jest to rzut monetą z ulepszaniam, więc sugerowałbym kupowanie gotowych przedmiotów.
  • Dropkiem 35 poziom możesz farmić nie tylko w m2, ale także na snakefield, orc valley oraz pustynii. Medale konne też są bardzo dobrym zarobkiem.
  • W IS znajdziesz dwa boosty do obrażeń: Ring of Will Power oraz zwierzaki. Mountów nie ma, są jedynie skiny do nich.

hardbass

New Member
Jeśli skołujesz ribka 9 z jakimiś sensownymi średnimi, powiedzmy 30+ z KD potwora i kryta 5, takiego załatwisz za jakieś powiedzmy około 100kk. Inwestujesz 25kk w 200 potek zielonych dużych i bijesz metki w M2 + besty, bo z metków masz szansę na drop zmianki zielonej bezpośrednio, kosz takiej zmianki to 7-8kk. To wydaje się dla mnie najsensowniejszym rozwiązaniem, bo zbijesz 10 metinów przy farcie z dwóch/trzech dostaniesz zmiankę - 10 metinów = 1 chaos mein z którego masz o ile się nie mylę 100% na 1-3/4 zmianek. Ja na minimalnym setupie zbijam metka w mniej niż 40 sec. Więc dla mnie to bardziej opłacalne niż randomowe dropienie medali, chociaż te też fajnie lecą. Koszt jednego medalu to 800k-1,5kk.

Jeżeli chcesz to trzymaj książki, tak jak Steven pisze - możesz je wymienić. Aczkolwiek nie wiem czy ja, czy każdy ale mam burdel straszny na 3 postaciach magazynowych. Bonus możesz inwestować, ale to do takiej luźnej farmy raczej nie wymagane. Widziałem tam chłopaków co szamanami z talizmanu one-shotują bossy w M1, to to nawet ma sens. A na 55 powiedzmy w lochu cięzkim dasz radę na miękko.

Jeśli chodzi o bonusy - dla mnie lepiej sprzedać zmiankę, mieć pewny zysk niż mixować eq. Jak się nie boisz to możesz pohazardować :D Powiedzmy trutę 40 sr z siłą i KD masz za 2kkk. Przy dobrych wiatrach to 4 dni farmy :D

Snakefield - bardzo polecam, stałe respy metków, szansa na zmiankę z metka która kosztuje 8-8,5kk.

Jak coś, to pisz. Postaram się odpowiedzieć najszybciej jak tylko będę mógł. Jak jesteś na discordzie to hardbass#1324 :D

A, najważniejsza rada - do farmy polecam bodyego. Na P masz raz, że więcej wartości ataku z aurą a dwa, że berek daje 62% atak speedu, 20 na szycie i nie dodaje obrażeń otrzymywanych, ale nie daje movement speeda. Tyle, że KU są drogie (aura 4,5-6kk gdzie czarowane 800k-1.2kk). Sam się przerzuciłem z sury na woja.

SilnyBody

New Member
- Jak wygląda sprawa hellera ? Dużo dodaje ataku na P?
- Ile ku do G?
- Jest coś takiego tutaj jak wyszukiwarka przedmiotów na sklepach?
- Ile kosztuje na oko kupon z 100 sm ?

Steven

SGM & Game Designer
Staff member
Healler po buffach na Zwiększenie Ataku działa bardzo fajnie. Do G1 55 KU.
Wyszukiwarka pojawia się w pierwszym mieście, na górze po środku ekranu jest taki koszyk.
Aktualnie 100 SM kosztuje ok. 380k Yin (380kk Yang).

hardbass

New Member
- Jak wygląda sprawa hellera ? Dużo dodaje ataku na P?
- Ile ku do G?
- Jest coś takiego tutaj jak wyszukiwarka przedmiotów na sklepach?
- Ile kosztuje na oko kupon z 100 sm ?
Jak będziesz miał jakieś pytania jeszcze, to jutro w grze przez cały dzień będziesz mnie mógł złapać pod nickiem Hyped. Postaram się na bieżąco odpowiadać :D

SilnyBody

New Member
Pytania kolejne.

- Dlaczego jak biłem w m1 to z kilku metków dropłem zmianki, a w m2 bijąc już trochę metinów ani 1 zmianki nie dropłem.
- Czy warto mieć 2 szamanów Smoka i Hellera jednocześnie?
- Dlaczego medale konne się nie stackuja?
- Gdzie można dropić zwoje egzorcyzmu i rady pustelnika?
- Gdzie zdobywa się rozszerzenia eq?

Last edited:

hardbass

New Member
1. Dropią w M2 zielone zmianki jak szalone, zaufaj mi. Po prostu miałeś niefarta.
2. Na P healler dodaje koło 100 wartości ataku, jak chce Ci się z tym bawić to jasne. Zawsze można go używać do PVP na wyższym lvlu.
3. Nie mam pojęcia, to musi na to Steven odpowiedzieć :D
4. Ze szkat bossów podjerzewam, na pewno z metków już 35+ chaosów lecą rady i egzo.
5. Jak wyżej, z metków chaosów tylko już na 45+ lvl masz brązowe klucze do odblokowania eq, a z lvlem metka pewnie lecą i lepsze. Z dungeonu Naagi też lecą i to w sporych ilościach.

ceqqq

New Member
Nie chce niepotrzebnie zakładać nowego tematu więc tutaj zapytam.

Czy jest aktualnie jakaś aktywna gildia po stronie zielonych? Gram od wczoraj ale nikogo z polski w m1 nie widziałem.

hardbass

New Member
Husaria i Chunjo (CHYBA, MAJĄ FLAGĘ POLSKI NA LOGO) są stricte polskie. Jeśli Cię interesuje international gildia to EngLeague - KretoreK lider, jest polakiem.